DRAM SSD vs. SSD

DRAM SSD vs. SSD
Čvrsti diskovi čvrstog računala, nazvani SSD -i, rade većom brzinom od tradicionalnih tvrdih diskova i rade u potpunoj tišini. SSD diskovi su potpuno elektroničke prirode i nemaju pokretnih dijelova. Korisnici mogu birati između dvije vrste SSD -a, jednog na temelju flash memorije, a drugog pomoću dinamičke memorije sa slučajnim pristupom ili DRAM -a. DRAM, koji vaše računalo koristi za glavnu memoriju, brži je od Flasha i košta više. Ubrzati
performanse igrača

uvelike ovisi o prirodi zadataka pristupa podacima za koje se koriste. Radi jednostavnog čitanja podataka, tvrdi disk temeljen na flash-u je oko 100 puta brži od tradicionalnog pogona, ali mješavina čitanja i pisanja dovodi u nepovoljan položaj. Flash memoriji treba dodatno vrijeme za pohranu podataka, a ti se pogoni mogu više usporiti jer se povremeno reorganiziraju. DRAM pogoni nemaju ove nedostatke i dosljedno rade četiri do 400 puta brže od flash modela.
cijena

U 2007. DRAM pogoni koštaju četiri puta više od flash pogona usporedive veličine. Od 2011. DRAM memorijska tehnologija ostaje skuplja od Flash -a u smislu prostora za pohranu. Kada se uspoređuju troškovi po podatkovnoj transakciji u sekundi, što uzima u obzir brzinu diska, DRAM modeli su oko trećine cijene flash -a. Prosječni korisnik računala ne može opravdati troškove DRAM -a, ali velike komercijalne i znanstvene operacije mogu imati koristi jer obrađuju ogromne količine podataka.
Skupno i dugotrajno skladištenje Fotografije

Za skupnu pohranu podataka flash pogoni imaju bolji smisao iz dva razloga. Prije svega, DRAM je mnogo skuplji. Kupac ne može opravdati veće troškove DRAM -a samo uz tešku uporabu. Velike datoteke s niskom razinom aktivnosti nemaju koristi od brzine DRAM -a. Flash i DRAM se dodatno razlikuju po tome što je DRAM nestabilan, što znači da gubi podatke kada se napajanje isključi. Flash, s druge strane, zadržava podatke čak i bez napajanja. Iako DRAM može raditi na sigurnosnom sustavu baterije, ne može se koristiti kao dugotrajna pohrana.
Životni

Ćelija za spremanje pojedinačnih podataka u flash memoriju trpi trošenje tijekom uporabe, ako joj je vijek trajanja ograničen. Čitanje podataka ne opterećuje ćelije, ali zapisivanje novih podataka. DRAM, s druge strane, ne trpi istrošenost ni nakon nekoliko trilijuna operacija pisanja. Problem “izdržljivosti pri pisanju” s bljeskalicom bio je izraženiji u prvim danima tehnologije. Iako se na kraju degradira, sada su potrebna desetljeća stalne uporabe, što ga čini pouzdanim kao i DRAM u praktičnom smislu.