Интернет стриминг: што е тоа и како функционира

Гледајте филмови и ТВ или слушајте музика со брз пристап до содржината на Интернет без да го користите процесот на преземање. Што да знаете Стримингот е начин да се види или слушне содржина без да мора да се презема. Барањата за стриминг варираат во зависност од типот на медиумот. Проблемите со полнењето може да предизвикаат проблеми за сите видови преноси. Што е стриминг? Стримингот е технологија... Подетално

Како да користите Sling TV DVR

Да, можете да снимате на Sling TV. Што да знаете Изберете репродукција и изберете Сними. Изберете да ги снимате сите епизоди, нови епизоди или една епизода. Кликнете Откажи ако сте се предомислиле. Во вашата сметка ќе се појави дел за снимање со сè што сте снимиле. За да го користите, потребна ви е претплата за сина линија со ... Подетално

Како да ја користите вашата библиотека во Spotify

Од музиката што сте ја лулале до плејлистите што сте ги создале, функцијата „библиотека“ ја прави вашата омилена содржина на само еден клик. Што да знаете Вашата библиотека се наоѓа во страничната лента на десктоп апликацијата и веб-локацијата и може да се промени големината со кликнување и влечење. Во мобилната апликација, допрете ја иконата Вашата библиотека за да пристапите до неа. Вашата библиотека... Подетално

Како да направите плејлиста на Spotify

Подигнете го вашето искуство со слушање на нови нивоа. Без разлика дали сте бесплатен или премиум корисник на Spotify, можете да ги искористите предностите на огромната библиотека со песни и моќните десктоп и мобилни апликации на Spotify за да ги креирате најдобрите плејлисти за секоја пригода. Како да креирате плејлиста на апликацијата Spotify Desktop Следете ги овие чекори за да креирате нова плејлиста за… Подетално

Како да се одјавите од Netflix на ТВ

Пријавувањето на паметен телевизор трае неколку чекори. Што да знаете Отворете ја апликацијата Netflix TV од далечина користејќи го вашиот телевизор и изберете Добијте помош > Одјави се > Да за да се одјавите. Можете да ги префрлите сметките на Netflix на вашиот телевизор со најавување и потоа најавување со друг корисник. Овој водич објаснува како да ја пронајдете опцијата за отпишување во апликацијата Netflix... Подетално

Како да го поправите YouTube што не работи на Roku

Решавање проблеми со поместувањата помеѓу YouTube и Roku. Кога YouTube не работи на Roku, може да се појави на неколку начини. Апликацијата YouTube на Roku воопшто нема да се стартува. Не можете да се најавите на вашата сметка на YouTube. Не можете да репродуцирате видеа на YouTube. Овие проблеми може да се случат од ведро небо, дури и ако апликацијата претходно работеше... Подетално

Како да го избришете „Продолжи со гледање“ на Нетфликс

Отстрани покажува дека повеќе не гледате од „Продолжи со гледање“. Што да знаете апликација за Android: од Дома, скролувајте Продолжи со гледање. Допрете го копчето за триење > Отстрани од ред > Во ред. Апликација за iOS: Профил > Повеќе > Сметка > Активност на гледање. До насловот, допрете го кругот со линија низ него. Веб-прелистувач: Профил > Сметка > Активност... Подетално

Како да го поправите Disney Plus што не работи на Roku

Ако рестартирањето не работи и вашата интернет-врска работи правилно, Disney Plus може да има проблеми. Оваа статија објаснува неколку различни начини да се поправи Дизни и да не работи на Roku. Причини зошто Disney Plus не работи Откако ќе додадете кој било канал на вашиот Roku, тој треба да продолжи да работи правилно без ваша интервенција. Ако не, ... Подетално

Како да стримувате Amazon Prime на Discord

Сè е за добивање на дисонанца од третирањето на Prime Video како игра. Што треба да знаете. Stream Prime Video: икона за монитор Со примарното видео, изберете гласовен канал, резолуција, + стапка на слики > Go Live. Може да стримувате и од главната… Подетално

Како да ги поправите доцнењата на звукот

Поправете го несинхронизираниот звук на противпожарната машина. Овој водич ќе ве води низ сите докажани решенија за да ги поправите проблемите со синхронизацијата на аудио и доцнењето на звукот на Amazon Fire TV Stick. Овие поправки можат да ги поправат проблемите со доцнењето на звукот што се појавуваат при гледање медиумски датотеки, користење одредени апликации и гледање филмови или емисии во повеќе апликации. … Подетално