Laptop Zor Blade Stealth

Laptopi Zor Blade Stealth është një laptop i fuqishëm dhe ultra i hollë i krijuar për lojëra dhe detyra të tjera kërkuese. Ai është i pajisur me një procesor të fuqishëm Intel Core i7, një kartë grafike NVIDIA GEFORCE GTX 1060, 16 GB RAM dhe një SSD të shpejtë 256 GB. Laptopi ka një ekran të plotë HD 15.6 inç, dhe i hollë dhe i lehtë... Në mënyrë më të detajuar

Yperx Cloud Stinger

Yperx Cloud Stinger është një shërbim lojrash i bazuar në renë kompjuterike që lejon lojtarët të luajnë lojërat e tyre të preferuara në çdo pajisje të lidhur me internetin. Shërbimi ofron një bibliotekë lojërash të njohura që mund të luhen sipas kërkesës, si dhe një komunitet të lojërave sociale ku lojtarët mund të lidhen me miqtë dhe të konkurrojnë kundër njëri-tjetrit. Shërbimi… Në mënyrë më të detajuar

Yoga 720-15

Yoga 720-15 është një hibrid laptop/tablet 2-në-1 i lëshuar nga Lenovo në fillim të 2017. Është pjesë e serisë Yoga të kabineteve të kompanisë, të cilat janë krijuar për t'u përdorur si laptopë ashtu edhe tableta. 720-15 ka një ekran me prekje 15.6 inç dhe një menteshë 360 gradë që e lejon atë të përdoret në katër mënyra të ndryshme: laptop, tablet, tendë dhe ... Në mënyrë më të detajuar

Ekran me prekje XPS 15

Ekrani me prekje XPS 15 është një kompjuter me performancë të lartë që ofron një ekran me prekje 15 inç. Mundësohet nga një procesor Intel Core i7 dhe ka 8 GB memorie. Ekrani me prekje XPS 15 përmban gjithashtu një hard disk 1 TB, një kartë grafike Nvidia GeForce GTX 1050 dhe sistemin operativ Windows 10. Pse Dell… Në mënyrë më të detajuar

Mikrofoni XLR VS USB

Një mikrofon XLR përdor një fole të trefishtë për t'u lidhur me një tabelë përzierëse, ndërsa një mikrofon USB përdor një lidhje USB. Mikrofonat XLR zakonisht janë më të shtrenjtë se mikrofonat USB, por ofrojnë cilësi më të mirë të zërit. Mikrofonat USB janë më të përshtatshëm për t'u përdorur, por mund të mos ofrojnë të njëjtën cilësi tingulli si një mikrofon XLR. A ia vlejnë mikrofonat USB? Nuk ka përgjigje të thjeshtë për këtë… Në mënyrë më të detajuar

XEL PLOT

Slate Xel është një lloj shkëmbi sedimentar i karakterizuar nga shtresat e tij të holla dhe të sheshta. Gjendet zakonisht në zonat me reshje të larta dhe shpesh përdoret në aplikimet e ndërtesave dhe çatisë. XEL Slate njihet gjithashtu për qëndrueshmërinë dhe rezistencën ndaj motit. Sa do të mbështesë Google Pixel Slate? Për momentin, Google nuk ka dhënë… Në mënyrë më të detajuar

Rishikimi i Xbox Series S

Xbox Series S është një konsolë video lojërash në shtëpi e zhvilluar nga Microsoft. Ai u shpall si "Xbox më i vogël, më i lezetshëm ndonjëherë" në ngjarjen e tij të zbulimit më 7 shtator 2020 dhe është planifikuar të dalë më 10 nëntor 2020. Xbox Series S është një konsolë vetëm dixhitale, që do të thotë se nuk ka një disk optik për media fizike. Është projektuar... Në mënyrë më të detajuar

Hyrja në Www.Office365.Com

Www.Office365.COM Login është një paketë produktiviteti gjithëpërfshirëse e bazuar në renë kompjuterike që përfshin një shumëllojshmëri mjetesh produktiviteti dhe bashkëpunimi, duke përfshirë paketën e aplikacioneve të Microsoft Office me famë botërore. Një hyrje në Www.Office365.COM gjithashtu u jep përdoruesve akses në një sërë mjetesh të tjera produktiviteti dhe bashkëpunimi, duke përfshirë SharePoint, OneDrive dhe Exchange. Pse nuk mund të hyj në llogarinë time të Office 365? Ka disa arsye pse ndoshta... Në mënyrë më të detajuar

Rivendosja e fjalëkalimit të Www Spotify com

Nëse jeni përdorues i Spotify dhe keni harruar fjalëkalimin tuaj, mund ta rivendosni atë duke shkuar te www.spotika.com/password reset. Futni adresën e emailit të lidhur me llogarinë tuaj Spotify dhe klikoni "Dërgo". Më pas do të merrni një email nga Spotify me udhëzime për rivendosjen e fjalëkalimit tuaj. Çfarë është emri i përdoruesit dhe fjalëkalimi i Spotify? Emri i përdoruesit dhe fjalëkalimi i Spotify... Në mënyrë më të detajuar

Wow Shadowlands

Termi "Wow Shadowlands" kryesisht i referohet zgjerimit të ardhshëm për World of Warcraft popullor MMORPG. Zgjerimi duhet të dalë në gjysmën e dytë të 2020. Zgjerimi do të prezantojë një kontinent të ri të quajtur Shadowlands, i cili do të ndahet në katër zona të reja: maw, bastion, maldraxxus dhe ardenweald. Zgjerimi do të rrisë gjithashtu kufirin e nivelit nga 120 në 130. … Në mënyrë më të detajuar